15 Temmuz şehidinin annesi: Döndü bana baktı ve ‘Anne hakkını helal et’ dedi

Ankara’da 15 Temmuz gecesi Akıncı Üssü’ndeki darbeci askerlere direnmek maksadıyla Kahramankazanlı vatandaşlar meydanlara indi.

Saatlerce darbecilere karşı direnen Lokman Biçinci, sabaha karşı darbecilerin silahından çıkan kurşunla şehit oldu. Biçinci’nin şehit olduğu haberi sabah saat 07.00’de ailesine verildi.

“ANNE HAKKINI HELAL ET”

O gece yaşadıklarını anlatan şehit Lokman Biçinci’nin annesi Güldalı Biçinci, “‘Anne ben gidiyorum, silahımı ver bana’ dedi. ‘Oğlum ne silahı savaşa mı gidiyorsun?’ dedim. ‘Ne savaşı anne, Türkiye elden gidiyor, vatan elden gidiyor’ dedi. Sonrasında küçük bir bıçağı vardı, onu alıp çıktı gitti. Peşinden çıktım seslendim. ‘Nereye gidiyorsun oğlum’ dedim. ‘Anne sen çayı demle ben döneceğim’ dedi. Arkasından merdivenlere baktım. Döndü bana baktı ve ‘Anne hakkını helal et’ dedi. Sabah 04.00’te hastaneden haber geldi, ‘Hastanız var gelin’ dediler. Sabah 07.00’de tekrar aradılar eşimi, ‘Hastanız var, hastaneye gelin’ dediler. Hastaneye gittiğimde bir kalabalık vardı. Polisler beni tuttu. Beni tuttuklarında ben şaşırdım zaten. ‘Hayırdır ne oluyor?’ dedim. O arada açtılar yüzünü, bir baktım Lokman, ‘Yavrum kim dövdü seni’ dedim” ifadelerini kullandı.

“YİNE OLSA BUGÜN YİNE BİZ DE GİDERİZ”

Acılarını unutmadıklarını ve unutamayacaklarını söyleyen anne Biçinci, “Aklıma geldikçe üzülüyorum, hastalanıyorum yavrum gelmiyor diye. Vatan için, milletimiz için her zaman bizler de hazırız. Allah vatanımızı, milletimizi başımızdan eksik etmesin. Yine olsa bugün yine biz de gideriz” dedi.

“VATANINA, BAYRAĞINA ÇOK DÜŞKÜN BİR ÇOCUKTU”

Şehidin babası Recep Biçinci ise o gece oğlunun darbecilere karşı direnmek için evden apar topar çıktığını belirterek, “Annesinin elini öptü, benim elimi öptü. ‘Baba biraz sonra gelirim’ dedi. Gidiş o gidiş, ondan sonra da hiç görmedik. Cenazesini gördük. Vatanına, bayrağına çok düşkün bir çocuktu. Askerlik görevini yapıp geldikten sonra iki ay yanımızda kaldı, sonra da zaten şehit oldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x